اکتادسیل الکل، اکتادکانول، نام های دیگر استئاریل الکل می باشند. استئاریل الکل یک ترکیب آلی و مخلوطی از الکل های چرب جامد می باشد. استئاریل الکل می تواند از هیدرولیز آلکیل آلومینیم زیگلری یا هیدروژناسیون فشار بالای کاتالیستی اسید استئاریک و سپس فیلتراسیون و تقطیر تولید شود. به علاوه می تواند از روغن ها یا چربی های طبیعی گرفته شود.
این محصول در استون، اتر، بنزن، کلروفرم حل می شود و در آب نامحلول است ، این ماده شامل حداقل % 90 استئاریل الکل است و باقیمانده آن ستیل الکل، اولیل الکل و سایر الکل ها می باشد.
استئاریل الکل به طور طبیعی در برخی از بافت های حیوانی و انسانی موجود است. این محصول کاربردهای گسترده ای در صنایع غذایی، دارویی و … دارد و مصرف آن در مقادیر مشخص در برخی داروها مجاز است. ... اطلاعات بیشتر


متیل پارابن (methyl paraben) با فرمول شیمیایی C8H8O3 یک آلرژن شیمیایی استاندارد است. متیل پارابن نوعی پارابن است. پارابن ها مواد شیمیایی هستند که اغلب به عنوان مواد نگهدارنده استفاده می شوند تا محصولات را برای مدت طولانی تر نگه دارند. آنها برای جلوگیری از رشد قالب و سایر باکتری های مضر به مواد غذایی یا لوازم آرایشی اضافه می شوند.این ماده در نقش نگه دارنده در بسیاری از مواد آرایشی پایه آبی، کرم ها، لوسیون ها، شامپوها به کار می رود.متیل پارابن دارای خواص آنتی بیوتیکی و ضد قارچی می باشد که در بسیاری از محصولات بعنوان ماده ای جهت جلوگیری از رشد میکروب ها استفاده می شود .
کاربرد های متیل پارابن :
پارابن ها در انواع محصولات آرایشی و بهداشتی مثل شامپوها، مرطوب کننده ها، ژل های شستشو خمیردندان ها، محصولات زیبایی و همچنین در انواع محصولات دارویی موضعی و تزریقی و ان ... اطلاعات بیشتر


روغن آلوئه ورا حاصل حل شدن ژل موجود در برگ های گیاه آلوورا در یک روغن پایه مانند روغن زیتون است. این روغن علاوه بر اینکه خواص گیاه آلوورا را دارد، مدت زمان طولانی تری نسبت به ژل آلوورا خواص خود را حفظ می‌کند و قابل نگهداری است. گیاه آلوورا در مناطق استوایی رشد می‌کند و در شمال آفریقا به فراوانی یافت می‌شود. این گیاه از دیرباز هم به عنوان خوراکی و هم به عنوان آرایشی و دارویی استفاده می‌شده است. ‌برای به دست آوردن روغن آلوئه ورا، ‌ژل موجود در برگ های این گیاه در یک روغن پایه ریخته می‌شود و در مدت طولانی و یا با استفاده از حرارت خواص آلوورا به روغن پایه منتقل می‌گردد.
این روغن به دلیل آنتی اکسیدان های خاص موجود در آن خواص ضد سرطان دارد و در بهبود عوارض ناشی از شیمی درمانی کاربرد دارد. خواص ضد التهاب این محصول باعث رفع مشکلات گوارشی و روده ها می‌گردد و به خصوص برای رفع یبوست بسیار مفید است. این روغن خاصیت مرطوب کنندگی و ضد آفتاب برای پوست دارد و از پیری زودرس پوست ... اطلاعات بیشتر


روغن هسته انار، عصاره هسته میوه انار است. این روغن در دو نوع خوراکی و آرایشی وجود دارد. استفاده از روغن انار در آشپزی امان پذیر است اما به دلیل قیمت بالای این روغن معمول نیست. دانه های میوه انگور پس از آب گیری جدا شده و به دستگاه پرس سرد منتقل می‌شود تا با دمای پایین و فشار بالا روغن گیری انجام ‌شود.
تحقیقات نشان می‌دهد مصرف خوراکی این روغن میزان کلسترول بد خون (LDL) را پایین می آورد و سبب افزایش کلسترول خوب خون می‌شود. این محصول سرشار از ویتامین C، ویتامین A و آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی است. استفاده از این روغن در آشپزی روزانه برای سلامت قلب مفید است و فشار خون را متعادل نگه می‌دارد. استفاده از این روغن براساس تحقیقات اولیه برای کنترل دیابت نیز مفید گزارش شده است. همچینن استفاده از روغن انار برای پوست و مو نیز فواید بی‌شماری دارد. این روغن پوست شما را مرطوب می‌کند و از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند. لینولنیک اسید موجود در این ... اطلاعات بیشتر


آلانتوئین به صورت پودر سفید رنگ و به حالت کریستالی است و محصولی فاقد بو است ماده ای است که از برخی گیاهان مثل جوانه گندم و بابونه استخراج می گردد و دارای خواص التیام بخش قوی بوده و به بهبود زخمها کمک می کند. این ماده باعث بهبود بافت های تحریک شده می شود و به کاهش التهاب پوست ناشی از خشکی نیز کمک میکند. به عنوان نرم کننده نیز در محصولات مختلف به کار می رود. این ماده همچنین باعث سرعت بخشیدن به امر بازسازی پوست می شود.
ویژگی های آلانتوئین:

  • این ماده سمی نمیباشد.
  • فاقد هر گونه آلرژی زایی است.
  • این ماده دارای حلالیت درآب گرم میباشد.
  • همچنین این ماده در انو ... اطلاعات بیشتر

1 

زیباییت را حفظ کن

KEEP YOUR BEAUTY