از این روغن به منظور بهبود کیفیت پوست دور چشم و کاهش پف آن میتوان استفاده نمود ، همچنین خواص روغن کرچک برای ابرو و مژه نیز بسیار گسترده است و میتواند باعث رشد و تقویت آنها شود
روغن کرچک از دانه های گیاه کرچک به دست می آید که بومی نواحی گرمسیری آفریقا و آسیا است. می توان آن را به طور مستقیم با پنبه روی پوست مالید و استفاده از آن نسبتا بی خطر است و ایجاد حساسیت و اگزما نمی کند. با این حال، اثرات جانبی آن بر بعضی افراد پس از استفاده روی پوستشان، بندرت گزارش شده است.
همانطور که از اسم این محصول پیداست روغن کرچکی است که هیدروژنه شده است که یک پیوند هیدروژنه اضافه نسبت به خود روغن کرچک داراست غلیظ و زرد رنگ با عطری ملایم است ساختار ان موم شکل وسخت است این روغن باعث کم شدن کشش سطحی شده درنهایت یک امولوسیون منجر میشود و هادی مواد برای حل شدن است استفاده صنعتی دارد که عمده مصرف ان برای سیستمهای غیر ابی است و استفاده دیگر ان به عنوان چربی در محصولات بهداشتی است
این ماده منبع اصلی کاملا طبیعی برای مواد اولیه دارد که در یک فرایند ازمایشگاهی به ان یک پیوند هیدروژن اضافه کرده اند پس برای مواد اولیه بهداشتی و ارایشی یکی از اولویت های مواد اولیه برای تولید است .
روغن کرچک هیدروژنه را میتوان در صورت های مختلفی چون پودر یا خمیر تهیه کرد که نام دیگر ان موم کرچک است .درگذشته مصریان باستان از روغن کرچک برای روشنایی و سوخت مشعل های خود استفاده می کردند .همچنین روغن کرچک خالص را به عنوان یک ملایم ساز برای بیماری یبوست استفاده می شد که امروزه به علت اسیب های ان از جایگزین های دیگر استفاده می شود. .
این ماده همانطور که ذکر شد منبع طبیعی دارد و خطری برای انسان نداشته و به راحتی برای ترکیبات ارایشی برای پوست و مو میتوان استفاده کرد و جذب بالایی دارد.
با این که لاکتیک اسید یک ترکیب ملایم برای لایه برداری پوست است و استفاده از آن مانعی ندارد اما استفاده از آن برخی اوقات مشکلات جدی برای فرد ایجاد می‌کند. در صورت داشتن شرایط زیر نباید از این ماده استفاده کنید.

اگر برای درمان چین و چروک یا رفع جوش از ترتنوئین استفاده می‌کنید مصرف اسید لاکتیک را متوقف کنید. چرا که این ترکیبات لایه بردار هستند و استفاده همزمان از آن‌ها ممکن است به پوست آسیب برساند.
اگر شما زیر نظر پزشک پوست، داروی خاصی مصرف می‌کنید برای استفاده از این ماده باید حتما با پزشک خود مشورت کنید چرا که ممکن است داروهای شما با این اسید تداخل داشته باشند. اگر پوست خیلی حساسی دارید استفاده از این ماده به شما پیشنهاد نمی‌شود. با این حال با مشورت پزشک می‌توانید مقدار کمی از آن را روی پوست امتحان کنید و در صورتی که با واکنش‌های آلرژیک مواجه نشدید می‌توانید به مقدار کم از این ماده استفاده کنید. در صورتی که پس از استفاده با قرمزی، سوزش و خارش مواجه شدید استفاده از ماده را متوقف کنید.
شی باتر، چربی حاصل از دانه درخت شی است که بومی آفریقا می‌باشد. درخت شی در کمربند صحرایی آفریقا می روید که از غرب تا سنگال و از شرق تا سودان ادامه دارد. قدمت استخراج و استفاده از این روغن بر اساس شواهدی به قرن ۱۴ میلادی می‌رسد. این محصول به دو روش پرس سرد و و پرس گرم به دست می‌آید که کیفیت نوع پرس سرد این روغن به دلیل دمای پایینتر و جلوگیری از اکسید شدن بهتر است. این روغن در دمای اتاق به صورت جامد و نیمه جامد است و در دمای عادی بدن (حدود ۳۴ درجه) ذوب می‌شود. نوع تصفیه نشده آن رنگی کرمی با رگه هایی از زرد و قهوه ای دارد و انواع تصفیه شده آن معمولا رنگ سفید دارند.
این روغن سرشار از ویتامین ها و اسید های چرب مفید برای پوست است. ویتامین K موجود در آن به بهبود سریعتر زخم ها و اسکار کمک می‌کند. ویتامین E آن پوست را روشن و درخشنده می‌گرداند و مقاومت پوست را در مقابل کشش افزایش می‌دهد. اسید های چرب موجود در شی باتر باعث حفظ رطوبت و تقویت پوست می‌شوند. نرم کردن پوست از کاربرد های اصلی این روغن است. این محصول خواص ضد پیری دارد و از چروک و شل شدن پوست جلوگیری می‌کند. خواص ضد التهابی آن هم نباید فراموش شود!
ایجاد رطوبت در پوست سر یکی از راه‌های درمان شوره سر می‌باشد. تحقیقات نشان دادند که ترکیب شی‌باتر با سایر مرطوب کننده‌ها به کاهش شوره سر کمک می‌کند.
خواص آنتی‌اکسیدانی و مرطوب‌کنندگی شی‌باتر در تولید سلول‌های جدید به پوست شما کمک می‌کند. بدن دائما در حال ساختن سلول های جدید و دفع سلول‌های مرده است. بدن انسان هر روز بین ۳۰،۰۰۰ تا ۴۰،۰۰۰ سلول قدیمی پوست را حذف می‌کند. سلولهای مرده برروی پوست و سلول‌های جدید در لایه‌ی پایینی تشکیل می‌شوند.
با وجود رطوبت مناسب بر روی سطح پوست، سلول‌های مرده کمتری خواهید داشت و راه برای سلول‌های تازه باز خواهد شد.
از مزایای شی‌باتر پیشگیری از تولید فیبروبلاست‌های کلوئیدی بوده که از رشد بی رویه کلوئید جلوگیری کرده و رشد سلول‌های سالم را افزایش می‌دهد و باعث بهبودی پوست می‌شود.
از این محصول به عنوان ماده ی بهبود دهنده کیفیت پوست نیز استفاده می شود که برای این منظور می بایست از گرید دارویی آن استفاده نمود که خلوص بسیار بالایی دارد و همراه کردن گلیسیرین با گلاب مرغوب می تواند برای چاقی صورت بسیار تاثیر گذار بوده و همچنین گلیسیرین برای دور چشم نیز میتواند باعث کاهش چین و چروک ها و سیاهی دور چشم شود .
گلیسرین توانایی حفظ آب و رطوبت پوست شما را دارد. می توانید از ترکیب گلیسرین و آب برای شستشو و پاکسازی پوست صورت خود استفاده کنید. این دستورالعمل پوست شما را به طور طبیعی مرطوب و درخشان نگه می دارد.
1  ... 

زیباییت را حفظ کن

KEEP YOUR BEAUTY