روغن جوانه گندم

روغن جوانه گندم


شکل ظاهری: روغن طلایی
گرید : آرایشی بهداشتی ، دارویی
روغن جوانه گندم :
جوانه گندم همانطور که از اسمش پیداست اولین مرحله رشد از گندم بعد از سر در اوردن از خاک است به همین خاطر بیشترین منابع تغذیه و اکسیژن را دریافت میکند تا در فرایند رشد به حد مطلوب برسد و کاستی در این پروسه وجود نداشته باشد از این رو می توان در این جوانه ترکیباتی همچون اسید های چرب استئاریک،اسید لینولئیک و اسید پالماتیک که در کنار هم میتوانند سیستم ایمنی بدن را بهبود ببخشند یافت و بعد از این به 30 درصد پروتئین موجود در این روغن بر میخوریم که باعث بازسازی بافت های اسیب دیده می شود و به رشدسرعت و بهبهود می بخشد در موارد بعدی با اکتاکوزانول اشنا می شوید که یک الکل اشباع شده هست و انرژی عضلانی را افزایش می دهد ، در اخر با ویتامین e و اسید چرب امگا 3 اشنا میشویم که باعث باعث تثبیت و تقویت سیستم عصبی و ایمنی بدن می شود .

مصارف و کاربردهای غذایی:

روغن جوانه گندم بیشترین مصرف ان در موارد بهداشتی و مراقبتی هست برای پوست و مو اما از دیگر مصارف این محصول میتوان به جنبه های خوراکی ان هم اشاره کرد که نقش بسزایی در سلامتی دارد که به صورت اختصاری در زیز به ان ها می پردازیم .
روغن جوانه گندم باعث کاهش سطح کلسترول بدن می شود لذا چربی خون را پایین نگه می دارد.
کمک میکند تاسطح قند خون را منظم و تنظیم شده نگه دارید و این بخاطر منبع غنی منیزیم موجود در ان است  از این رو میتوان یکی از افزونه های رژِیم غذایی افراد دیابتی باشد .
باعث بازسازی  بافت های فرسوده و انرژی بخشی به عضلات می شود لذا افرادی که در طول روز احساس خستگی مفرد دارند میتوان اینگونه کمی از این حس را بر طرف کرد .
پیشنهاد :برای استفاده به صورت خوراکی می توانید از ان در سوپ یا سالاد خود استفاده کنید و یا از ان در تهیه کیک بهره ببرید .
مصارف و خواص مراقبتی :
-مزایای روغن جوانه گندم برای پوست به شرح زیر است :
بهبود دهنده پوست ترک خورده بدون ان که برق بیفتد
کمک به تولید کلاژن موجود در پوست کرده تا پیری را به تاخیر می اندازد
در محو کردن لکه های تیره ساده کمک می کند
باعث گردش خون در سطح پوست می شود و خارش را تسکین می دهد
برای جلوگیری از تابش مستقیم نور خورشید بر روی پوست مفید هست و از عدم تولید کلاژن به دلیل تابش مستقیم جلوگیری میکند
به عنوان ضد التهاب کننده عمل می کند و باعث از بین رفتن قرمزی پوست می شود
- مزایای روغن جوانه گندم برای مو به شرح زیر است :
به دلیل وجود اسید های چرب میتوان به عنوان یک نرم کننده طبیعی استفاده کرد .
حاوی ویتامین e است که موجب تحریک  مویرگ ها در نتیجه باعث رشد مو می شود.
باعث تقویت سرامید های  مو می شود که مو را در برابر اسیب های روزانه کمک میکند .
در اخر میتوان گفت روغن جوانه گندم تقریبا از لحاظ مراقبتی همه کاره هست و به اصطلاح همه در یکی  است و میتوان این محصول را همیشه در کنار خود نگه داشت و برای اکثر موارد استفاده کرد .

زیباییت را حفظ کن

KEEP YOUR BEAUTY