پروتئین هیدرولیز شده

پروتئین هیدرولیز شده


پروتئین هیدرولیز شده چیست؟
هیدرولیز یک فرآیند تجزیه شیمیایی است و در این عملیات از آب استفاده میکنند تا پیوندهای شیمیایی یک ماده را کل دهند. این مشخصه واکنش هیدرولیز یا آب کافت با واکنشهایی است که مولکول آب به پیوندها اضافه شده ، اما کامل نشده است . به عبارتی مخلوط کردن نمک با آب و تولید اسید و باز را هیدرولیز یا ابکافت می گویند و این اسم به معنی تجزیه از طریقه آب است.
ترکیباتی هستند که از متراکم شدن دو ترکیب و از بی رفتن یک مولکول آب به وجود می آیند. میشود با فرایند هیدرولیز کردن روی ترکیبات آنها را به ترکیب های سازنده شان تجزیه کرد.
عمل هیدرولیز اصولاً یک فرایند برگشت پذیر است و معکوس عملیات آبگیری یا تغلیظ است و این به این معناست که وقتی از یک ترکیب آبگیری می شود ترکیب اولیه به دست می آید. اما لازم به ذکر است که در برخی از موارد و در شرایط خاصی فرایند هیدرولیز می تواند برگشت ناپذیر باشد.
هنگامی که گفته می‌شود ماده ای هیدرولیز شده است به این معناست که در فرایند هیدرولیز کردن به واحدهای کوچکتری تبدیل شده است.

پروتئین هیدرولیز شده جوانه گندم:
مثلاً پروتئین گندم هنگامی که هیدرولیز می شود به اجزایی ریزتری تبدیل خواهد شد که باعث می شود بافت مو بهتر و بیشتر آن را جذب کند.
البته هیدرولیز کردن در بدن ما و دیگر حیوانات در طول عملیات هضم انجام می شود. هنگامی که در بدن ما عملیات هضم در حال رخ دادن است پروتئین ها با وجود آنزیم های مخصوص که در معده و روده وجود دارد به سرعت هیدرولیز می شوند.
برای مو وجود رطوبت و آب بسیار الزامیست حالا در ادامه مطلب خواهیم گفت که چرا وجود پروتئین همانند رطوبت و آب برای مو ضروری است
پروتئین هیدرولیز شده گندم کمک به بافت مو می کند و باعث می‌شود مو رطوبت خود را حفظ کند و همینطور هم هم باعث می شود که مو حجم پیدا کند و نرمی مو را بالا میبرد و همچنین از به وجود آمدن خلال و سوراخ در ساقه مو جلوگیری می کند.
پروتئین هیدرولیز شده گندم موها را ترمیم میکند و همچنین اتصالات اجزای مولکولی مورا بهبود می بخشد .
نتیجه گیری می شود که این پروتئین هیدرولیز شده گندم ماده‌ای بسیار مفید و عالی برای نابود کردن آسیب های وارد شده به موهاست و مو را ترمیم میکند
پروتئین هیدرولیز شده گندم دارای اسیدهای آمینه آلانین، آرژنین، سیستین، گلایسین، متیونین، فنیل آلانین و … است .
همچنین اسید آمینه سیستین که در آن وجود دارد می تواند باندهای دی سولفیدی در کراتین مو به وجود آورده که موجب استحکام، تقویت و ترمیم موهای آسیب دیده در ساقه مو میشود.
استفاده از پروتئین هیدرولیز شده گندم برای مو باعث می‌شود که ترکیبات یک لایه پوشاننده بر روی مو تشکیل بدهند و موجب حالت پذیری بیشتر مو و شفافیت و لطافت آن بشوند. این پروتئین به آسانی به مو می چسبد و رطوبت رسانی عمیقی را برای مو دارد ترکیبات این پروتئین باعث می شود که مو از پیاز تا انتهای ساقه تغذیه و احیا گردد و با تحریک متابولیسم سلولی باعث افزایش رشد وقوام تارهای مو می گردد
پروتئین هیدرولیز شده ابریشم :
پروتئین هیدرولیز شده ابریشم یک مایع کهربایی و غیرچسبناک است و این ماده از الیاف ابریشم تهیه میشود. این پروتئین محلول در آب با غلظت ۰٫۵ تا ۵ درصد از کل مقدار محصول، می‌تواند در ساخت محصولات مربوطه به مو افزوده شود.
هنگامی که ابریشم هیدرولیز شده به تولیداته مراقبت از مو افزوده می‌شود، به ارتقا سطح سلامت و خاصیت ارتجاعی رشته‌های موهای شما و همچنین درخشندگی و قابلیت کنترل آنها کمک می‌کند.
پروتئین هیدرولیز شده ابریشم شکاف‌ها و خلع های موجود در کوتیکول موها را پر می‌کند و بیشتر از دیگر پروتئین های هیدرولیز شده به موهای شما حالت ابریشمی می‌بخشد. در اصل، این پروتئین ها ظرفیت بالای جذب رطوبتی دارند که باعث زیاد شدن قدرت مو در نگهداری آب و بهتر شدن خاصیت ارتجاعی آن می‌شود. همچنین زمانی‌که پروتئین هیدرولیزشده ابریشم به شامپو روزانه و همچنین شامپو مخصوص موهای رنگ شده افزوده شود می‌تواند تحریک پوست سر را به وسیله سورفاکتانت‌ های قوی شامپو کمتر کند.
پروتئین هیدرولیز شده کراتین
کراتین هیدرولیز شده مانند یک مایع کهربایی شفاف با رایحه‌ای قوی است. این ماده به دلیل رقیق بودن با هر محصول مراقبتی مو که بر پای آب است مخلوط می شود این پروتئین هیدرولیز شده کراتین اصولاً از پشم گوسفند ها به دست می آید.
کراتین هیدرولیز شده موهای شما را صاف و براق میکند زیرا یک قطعه پروتئینی است که به عنوان روکشی برای موهای شما عمل می‌کند و همچنین نفوذ میکند به بدنه مو و کراتین از دست رفته آنها را در ساقه مو جایگزین می کند.
البته قابل اهمیت است که کراتین هیدرولیز شده برای صافی مو مناسب نیست و در اصل این ماده به احیای محافظ طبیعی مو کمک می کند و در نتیجه باعث می شود که موخوره و شکستگی مو کاهش پیدا کند و استحکام و انعطاف پذیری مو بیشتر شود.
کراتین هیدرولیز شده باعث می شود که قطر تارهای مو افزایش پیدا کند و موهای ریز و نازک را پر تر نشان می دهد این ماده کمک به حفظ رطوبت مو میکند و همین طور باعث کم شدن وز شدگی و فرار بودن مو در اثر خشکی می کند اگر درمان کراتینی که برای موهای تان در سالنهای آرایشی انجام داده‌اید در حال از بین رفتن است باید از کراتین هیدرولیز شده در شامپو یا انواع ماسک موی خود استفاده کنید تا ماندگاری کراتین موی شما بیشتر شود و زمان بین هر بار رفتن به سالن آرایشی افزایش یابد.
پروتئین های هیدرولیز شده سویا
پروتئین سویا یک پروتئین هیدرولیزشده به روش آنزیمی برای مصرف در محصولات آرایشی است.پروتئین هیدرولیز شده سویا دارای رایحه ملایم و رنگ روشن است که برتر بودن آن را معلوم می‌کند. این پروتئین از منبع های گیاهی با کیفیت زیاد تهیه شده است و همینطور یک لایه‌ای بر روی مو ایجاد میکند که نگهدارنده رطوبت، محافظ و پوشش‌ دهنده است . این محصول درخشش، حجم و ویژگی کنترل مو را به محصولات مراقبت از مو می افزاید.
پروتئین سویا موجب زیاد شدن قدرت مو و پوست شما در جذب رطوبت می‌شود و در مواردی قابلیت کشسانی موی‌تان را بهبود می‌بخشد. همچنین این ماده باعث میشود آسیب‌های ناشی از سفید کردن مو با مواد شیمیایی (مانند دکلره کردن)، فر کردن مو و استفاده از وسایل حرارتی کمتر شود. پروتئین سویا برای مو و همچنین پوست بسیار مهم است. این ماده به کم شدن زبری و ترک خوردن پوست که نتایج آب و هوای خشک است، کمک می‌کند.
پروتئین های هیدرولیز شده کلاژن

کلاژن هیدرولیز شده به کلاژنی که از طریقه شیمیایی و یا آنزیمی به دست آمده گفته میشود که اکثرا از پوست و استخان گاو ،گاو نر، خوک گرفته میشود. کلاژن هیدرولیز شده از پپتیدهای محلول در آب با وزن های مولکولی گوناگول تشکیل شده است
کلاژن هیدرولیز شده برای سلامت استخوانها و مفاصل توصیه می شود کلاژن هیدرولیز شده در برابر بیماری های تخریبی مفاصل نقش محافظتی دارد و همین طور هم در مواردی ممکن است عملکرد ضد زخم داشته باشد.
اما افرادی که دارای بیماری های کلیوی و کبدی هستند بهتر است در مصرف این ماده احتیاط کنند.
کلاژن یکی از مهمترین مواد مغذی مورد نیاز برای بدن است که اطمینان از سلامت و نشاط پوست، مو، تاندون، غضروف، استخوان ها و مفاصل را در پی دارد. در حدود 30 سالگی، بدن ما به طور طبیعی آغاز به تولید کلاژن کمتری نسبت به قبل می کند و اولین علائم آن با پیری آغاز می شود.

زیباییت را حفظ کن

KEEP YOUR BEAUTY