روغن هسته انگور

روغن هسته انگور


گرید : آرایشی بهداشتی و خوراکی
شکل ظاهری : مایع روغنی زرد
روغن هسته انگور چیست؟
روغن هسته انگور همانطور که از نام آن پیداست، عصاره هسته میوه انگور است. این روغن در دو نوع خوراکی و آرایشی وجود دارد. نوع خوراکی این روغن طعم کمی شیرین و سبک دارد و با دمای دود حدود ۲۱۶ درجه سانتیگراد برای آشپزی مناسب است. با توجه به فراوانی انگور در کشور های مختلف، این روغن تقریبا در اکثر کشور ها تولید می‌شود. دانه های میوه انگور پس از آب گیری جدا شده و به دستگاه پرس سرد منتقل می‌شود تا با دمای پایین و فشار بالا روغن گیری انجام ‌شود.

خواص روغن هسته انگور
این روغن بسیار مغذی بوده و تحقیقات نشان می‌دهد مصرف خوراکی این روغن میزان کلسترول بد خون (LDL) را پایین می آورد. استفاده از این روغن در انواع سالاد نیز توصیه می‌شود. این محصول سرشار از اسید های چرب امگا ۶ است. استفاده از این روغن در آشپزی روزانه برای سلامت قلب مفید است و فشار خون را متعادل نگه می‌دارد. ویتامین E موجود در این روغن نیز از روغن زیتون بییشتر است و سلول های بدن را در برابر رادیکال های آزاد محافظت می‌کند. همچینن استفاده از روغن انگور برای پوست و مو نیز فواید بی‌شماری دارد. این روغن پوست شما را مرطوب می‌کند، جای جوش و آکنه را بهبود می‌بخشد و از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند. به دلیل سبک بودن این روغن استفاده از آن بر روی مو مانند روغن نارگیل (در مورد روغن نارگیل بیشتر بخوانید) حس چربی و سنگینی به وجود نمی‌آورد. لینولنیک اسید موجود در این محصول رشد مو ها را تحریک می‌کند و از ریزش مو جلوگیری می‌نماید.
روش استفاده

این محصول هم به صورت خالص و هم به صورت ترکیبی با روغن های طبیعی دیگر، به صورت مستقیم برای پوست و مو قابل استفاده است. استفاده خورکی از این روغن نیز رواج دارد. این روغن استفاده زیادی در انواع لوازم آرایشی دیگر نیز دارد. تولیدکنندگان از روغن هسته انگور در سرم مو، محصولات تقویت مژه و مو و … استفاده می‌کنند. این محصول می‌تواند در تولید شامپو و سایر محصولات بهداشتی نیز استفاده گردد.
عوارض جانبی
این روغن صد در صد طبیعی است و عوارض جانبی خاصی از آن گزارش نشده است.

زیباییت را حفظ کن

KEEP YOUR BEAUTY