روغن هسته انار

روغن هسته انار


گرید : آرایشی بهداشتی و خوراکی
شکل ظاهری : ماده روغنی غلیظ زرد یا قرمز
روغن هسته انار چیست؟
روغن هسته انار، عصاره هسته میوه انار است. این روغن در دو نوع خوراکی و آرایشی وجود دارد. استفاده از روغن انار در آشپزی امان پذیر است اما به دلیل قیمت بالای این روغن معمول نیست. دانه های میوه انگور پس از آب گیری جدا شده و به دستگاه پرس سرد منتقل می‌شود تا با دمای پایین و فشار بالا روغن گیری انجام ‌شود.

خواص روغن هسته انار

تحقیقات نشان می‌دهد مصرف خوراکی این روغن میزان کلسترول بد خون (LDL) را پایین می آورد و سبب افزایش کلسترول خوب خون می‌شود. این محصول سرشار از ویتامین C، ویتامین A و آنتی اکسیدان ها و مواد معدنی است. استفاده از این روغن در آشپزی روزانه برای سلامت قلب مفید است و فشار خون را متعادل نگه می‌دارد. استفاده از این روغن براساس تحقیقات اولیه برای کنترل دیابت نیز مفید گزارش شده است. همچینن استفاده از روغن انار برای پوست و مو نیز فواید بی‌شماری دارد. این روغن پوست شما را مرطوب می‌کند و از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند. لینولنیک اسید موجود در این محصول رشد مو ها را تحریک می‌کند و از ریزش مو جلوگیری می‌نماید. خواص ضد التهاب روغن انار نیز قابل توجه است. این محصول از رشد سلول های سرطانی جلوگیری می‌کند و در پیشگیری از سرطان موثر است.
یکی دیگر از خواص روغن هسته انار برای واژن است که میتواند باعث تنگی و بسته شدن آن شود همچنین به دلیل خاصیت اسیدی که دارد از بروز عفونت های مجاری ادراری جلوگیری میکند .
روش استفاده

این محصول هم به صورت خالص و هم به صورت ترکیبی با روغن های طبیعی  دیگر، به صورت مستقیم برای پوست و مو قابل استفاده است. استفاده خورکی از این روغن نیز غیر معمول نیست. این روغن استفاده زیادی در انواع لوازم آرایشی دیگر نیز دارد. تولیدکنندگان از روغن هسته انار در سرم مو، محصولات تقویت مژه و مو و … استفاده می‌کنند. این محصول می‌تواند در تولید شامپو و سایر محصولات بهداشتی نیز استفاده گردد.

عوارض جانبی

این روغن صد در صد طبیعی است و عوارض جانبی خاصی از آن گزارش نشده است. در مورد مقدار استفاده باید احتیاط شود. در مورد حاملگی قبل از مصرف با پزشک مشاوره گردد.

زیباییت را حفظ کن

KEEP YOUR BEAUTY