روغن آلوئه ورا

روغن آلوئه ورا


گرید : آرایشی بهداشتی و خوراکی
شکل ظاهری : ماده روغنی
روغن آلوئه ورا چیست؟
روغن آلوئه ورا حاصل حل شدن ژل موجود در برگ های گیاه آلوورا در یک روغن پایه مانند روغن زیتون است. این روغن علاوه بر اینکه خواص گیاه آلوورا را دارد، مدت زمان طولانی تری نسبت به ژل آلوورا خواص خود را حفظ می‌کند و قابل نگهداری است. گیاه آلوورا در مناطق استوایی رشد می‌کند و در شمال آفریقا به فراوانی یافت می‌شود. این گیاه از دیرباز هم به عنوان خوراکی و هم به عنوان آرایشی و دارویی استفاده می‌شده است. ‌برای به دست آوردن روغن آلوئه ورا، ‌ژل موجود در برگ های این گیاه در یک روغن پایه ریخته می‌شود و در مدت طولانی و یا با استفاده از حرارت خواص آلوورا به روغن پایه منتقل می‌گردد.

خواص روغن آلوئه ورا
این روغن به دلیل آنتی اکسیدان های خاص موجود در آن خواص ضد سرطان دارد و در بهبود عوارض ناشی از شیمی درمانی کاربرد دارد. خواص ضد التهاب این محصول باعث رفع مشکلات گوارشی و روده ها می‌گردد و به خصوص برای رفع یبوست بسیار مفید است. این روغن خاصیت مرطوب کنندگی و ضد آفتاب برای پوست دارد و از پیری زودرس پوست جلوگیری می‌کند. این روغن دستگاه ایمنی بدن را قوی می‌کند و از این طریق در بهبود بیماری هایی نظیر آسم مفید است. خواص ضد باکتری و ضد ویروس این محصول نیز در تحقیقات علمی ذکر شده است. این روغن برای رفع خشکی مو به کار می‌رود. روغن آلوورا برای ماساژ روغن بسیار مناسبی است.
روش استفاده
روغن آلوئه ورا به عنوان روغن خالص برای مرطوب کردن و مراقبت از پوست و مو قابل استفاده است. استفاده از این محصول در کرم های مرطوب کننده، لوسیون بدن، ضد آفتاب و دیگر لوازم آرایشی بسیار رایج است.  صنایع خوراکی میتوانند به عنوان طعم دهنده یا استفاده های دیگر ازاین روغن ساتفاده نمایند.
عوارض جانبی

این محصول به دلیل طبیعی و خالص بودن عوارض جانبی ندارد و تا کنون موردی گزارش نشده است.

زیباییت را حفظ کن

KEEP YOUR BEAUTY