وازلین ( ژل پترولیوم )

وازلین ( ژل پترولیوم )


گرید : دارویی ، آرایشی بهداشتی
وازلین چیست ؟ 
ژل پترولیوم یا پترولاتیوم که تحت عنوان وازلین شناخته می شود نوعی روغن معدنی می باشد که در واقع ترکیبی از واکس میکرو کریستالی، پارافین، و مواد معدنی است. این محصول ماده ای خالص، طبیعی، ارزان، و بدون عطر است که عموما باعث ایجاد هیچ گونه واکنش آلرژیکی روی پوست نمیشود و با مرطوب کردن و آبرسانی پوست به سلامت و بهبود عملکرد سلول های پوست کمک می کند.

فواید و خواص وازلین برای پوست صورت : 

1.درمان زخم و سوختگی

مطالعات نشان می دهد برای درمان زخم و سوختگی استفاده این محصول مفید است.
توجه بفرمایید که حتما از وازلین استریل استفاده کنید در غیر این صورت باکتری ها و دیگر پاتوژن ها باعث عفونت در زخم میشوند و طول دوره ی درمان را طولانی تر میکنند.
2. درمان سیاهی دور چشم
این ماده برای درمان سیاهی دور چشم و پف زیر چشم مفید است. چند قطره آب لیموترش را با وازلین مخلوط کرده و به آرامی به ناحیه زیر چشم بمالید، اجازه دهید 1 ساعت زیر چشم بماند و سپس آن را با آب سرد بشویید.
3. رفع چروک زیر چشم و صورت
این محصول می تواند به عنوان یک مرطوب کننده قوی پوست جهت جلوگیری و درمان چروک صورت و چروک دور چشم مورد استفاده قرار گیرد.
هر شب قبل از خواب پوست را به خوبی شستشو داده  و خشک نمایید ، پس از آن مقداری این محصول را با عسل و سفیده تخم مرغ ترکیب کرده و بر روی پوست صورت و دور چشم بمالید و خوب ماساژ دهید، اجازه دهید 20 دقیقه بماند و سپس با آب سرد بشویید.
توجه بفرمایید که استفاده از این محصول بر روی سوختگی تازه منجر به بهتر شدن شرایط می شود. از اینرو برای درمان جای سوختگی از وازلین استفاده نمایید.

4. مرطوب کننده دست و صورت و بدن : 

وازلین برای ترک لب : مقداری وازلین را بر روی لب ها بمالید تا ترک و خشکی لب را درمان کند و رنگ لب ها صورتی شود.
لوسیون بدن وازلین : مقداری از این ماده را بعد از حمام بر روی پوست صورت و بدن خود بمالید تا مانع خشک شدن پوست شود.
وازلین برای ترک کف پا : ابتدا پاهای خود را در آب گرم بشویید و کاملا خشک کنید، سپس این محصول را بمالید و جوراب پنبه ای تمیز بپوشید تا ترک کف پا را درمان کند.
کرم دست وازلین : پس از شستشوی دست ها مقداری از این محصول را بر روی دست بمالید تا سریع تر ترک ها و خشکی پوست دست را درمان کند.
 
خواص وازلین برای موی سر، مژه و ابرو :
درمان شپش، درمان شوره سر، درمان موخوره، نرم کننده مو، مرطوب کننده موهای خشک، درخشندگی مو،  مرتب کردن ابروها، رشد ابروها، تقویت و بلندکردن مژه ها، پاک کردن آرایش چشم
کاربردهای وازلین :
بازکردن قفل ها، روان کننده لولا، درخشان کردن کیف، جلوگیری از سایش، جهت بیرون آوردن زیورآلات تنگ
عوارض و مضرات وازلین : 
این ماده معمولا عوارض خاصی ندارد ولی در موارد نادری ممکن است موجب آسپیراسیون و آلرژی شود. عوارض جانبی مصرف خوراکی این محصول شامل اسهال و بیماری های مختلف معده است

زیباییت را حفظ کن

KEEP YOUR BEAUTY