پلی سوربات 20

پلی سوربات 20


گرید: دارویی، غذایی فرمول شیمیایی: C58H114O26
شکل ظاهری: مایع طلایی
توئین 20 (پلی سوربات 20) چیست؟
تویین 20 یا همان پلی سوربات 20  ، یک پلی سوربات است که پایداری آن به ما این امکان را میدهد تا در مصارف خانگی و علمی و دارویی از آن به عنوان یک آمولسیفایر استفاده کنیم. این محصول یک سورفکتانت خفیف است که برای روغن های آمولسیونی، مخصوصا عطر و یا اسانس های ضروری، به آب تزریق می شود. این ماده محصول کشورهای مختلفی همچون هند ، چین و مالزی می باشد و یکی از مواد اولیه پرمصرف درصنایع آرایشی و بهداشتی است.  پلی سوربات ها به دیگر مواد کمک می کنند تا در حلالی حل شوند که معمولا در آن حل نمی شوند.
میزان هیدروکسیل پلی سوربات 20 ، بین 96 تا 108 است، مقدار صابون آن 40 تا 50 است و بیشترین مقدار اسید در این ماده 2 است.

پلی سوربات 20 از اسید لاوریک گرفته شده است و اسید چربی است که عمدتا در روغن نارگیل یافت می شود.
 این نوع امولسیفایر، از مشتقات استرهای سوربیتول می باشد که به نام سوربیتان استر شناخته می شوند. توئین 20 و دیگر مواد پلی سوربات (پلی سوربات 21، پلی سوربات 40، پولی سوربات 60، پولی سوربات 61، پولی سوربات 65، پولی سوربات 65، پلی سوربات 80، پلی سوربت 81، پلی سوربات 85) مجموعه ای از سورفکتانت های هیدروفیلی و غیر آلی هستند.
کاربرد تویین 20:

از این محصول به عنوان آمولسیفایر برای حل کردن روغن های ضروری در آب مورد استفاده قرار می گیرد.

از تویین 20 در شامپو کودک و محصولات مرتبط به کودک استفاده میشود، زیرا استفاده از آن در فرمولاسیون محصولات کودک میزان سوزش در هنگام شستشو را کاهش میدهد.

همچنین برای آزمایش بیماری سل از روی پوست جهت تثبیت محلول های پروتئینی استفاده میشود.

از پلی سوربات 20 در محصولات دارویی جهت تثبیت آمولسیون ها و سوسپانسیون ها به عنوان رقیق کننده مورد استفاده قرار میگیرد.

این ماده دارای خواص بسیاری برای پوست می باشد و هنگامی که به پوست اعمال می شود، اثر آرام بخش و روان کننده ای ایجاد میکند. پلی سوربات ها در محصولات متنوعی همچون محصولات مراقبت از پوست، خوشبو کننده پوست، محصولات پاک کننده پوست، پایه های آرایش، شامپو و عطر استفاده می شوند.

این ماده خصوصیات قوی پاک کنندگی دارد.

زیباییت را حفظ کن

KEEP YOUR BEAUTY