ستیل الکل

ستیل الکلنوع بسته بندی : 25Kg

فرمول شیمیایی:C16H34O

نام شیمیایی: ستیل الکل

شکل ظاهری: کریستال سفید رنگ

انحلال پذیری:نامحلول در آب

ستیل الکل چیست؟

ستیل الکل یا الکل چرب با فرمول شیمیایی CH3(CH2)15OH که از لحاظ ظاهری از کریستال های سفید رنگ تشکیل شده است.که دردما اتاق به صورت موم یا ورقه های جامد سفید رنگ است و برای تولید این ماده از روغن وال در گذشته استفاده میشد اما در حال حاضر از روغن پالم یا روغن درخت خرما برای تولید ستیل الکل استفاده میشود. ستیل الکل در آب سرد نامحلول است. به مقدار زیاد در تولید لوازم ارایشی و بهداشتی و مراقبتی چون لوسیون ها و کرم ها مورد استفاده قرار میگیرد.
 

نام های دیگر ستیل الکل:

اتال (ethal)

اتول (ethol)

ستانول (cethanol)

هگزا دکانول (hexadecanol)

پالمیتیل الکل (palmytil alcohol)

کاربرد های ستیل الکل:

استفاده در محصولات آرایشی برای درمان خشکی پوست و ضد التهاب

استفاده در محصولات مراقبتی مو برای کدر کردن شامپو ، مرطوب کننده مو، غلیظ کردن شامپو

سخت و مستحکم کردن ناخن

کرم های مراقبتی و لوسیون ها

ستیل الکل با ایجاد یک لایه روغن بر روی پوست آب میان بافتی پوست را به دام میندازد و رطوبت پوست را نگه میدارد که سبب طروات و شادابی پوست میشود.

همچنین برای کنترل ویسکوزیته در لوازم ارایشی و محصولات دارویی و مراقبتی پوست استفاده میشود.

همچین جز مواد اولیه برای تولید نمک سولفات چرب ، الکل اتوکسیلات در محصولات شوینده کف کننده استفاده میشود

در واکنش های اتوکسی دار کردن ، استری کردن، اکسیداسیون، سولفوردار کردن استفاده میشود.

کاهش لک های پوستی

کرم صورت

کرم های ضد آفتاب

رژ لب

رنگ مو

شامپو

تونر ها و محصولات پاک کننده آرایش

سورفاکتانت های آنیونی

اصلاح کننده پلیمر ها

به عنوان حلال در صنایع مخلتف مورد استفاده است

به عنوان افزودنی در لغزنده کننده ها و روان کننده ها

سورفاکتانت های غیر یونی
هرآنچه در مورد ستیل الکل باید بدانید

یک باور غلط در مورد ستیل الکل که یک نوع الکل است وجود دارد این است که مانند الکل مالشی باعث خشکی پوست می شود، که در واقعیت این موضوع کاملا بلعکس اتفاق می افتد، ستیل الکل دارای خواص آبرسانی، تامین کننده چربی و نرم کننده پوست است که برای پوست و مو مفید است. این الکل است که از چربی روغن گیاهی مانند روغن نارگیل یا روغن نخل گرفته شده است؛ به همین دلیل به آن پالمتیل الکل نیز گفته می شود. نام ستیل الکل از کلمه لاتین Cetus گرفته شده است، که به معنی “روغن نهنگ” است و ماده ای است که در ابتدا از آن گرفته می شده است.
ستیل الکل چگونه کار می کند؟
هنگامی که ستیل الکل به مواد آرایشی طبیعی اضافه می شود، که به نقش همگن سازی اجزای که به طور طبیعی جدا هستند را دارد (امولسیفایر)، به عنوان یک نرم کننده، غلیظ کننده، یک عنصر مات کننده، و به عنوان حامل دیگر مواد موجود در فرمول شیمیایی نیز استفاده می شود. خواص آن باعث میشود که روغن ها و آب با هم ترکیب شوند و که موجب تولید یک ماده با بافت نرم و ایده آل در محصول نهایی برای پوست و مو میشود و این الکل باید مراحل داغ نمودن روغن محصولات به فرمولاسیون آنها اضافه شود. هرچه میزان استفاده از سیتیل الکل بیشتر باشد غلظت محصول نهایی بیشتر خواهد بود.

کاربرد ستیل الکل در شامپوها و نرم کننده ها

این الکل در این محصولات به عنوان مرطوب کننده، نرم کننده، کدر کننده این محصولات مورد استفاده قرار می گیرد. ستیل الکل در این محصولات نقش افزایش دهنده رطوبت مو و مراقبت در برابر خشکی مو، جلوگیری از فر خوردگی در مو، افزایش قابلیت کف کردن محصولات را دارد و حداکثر مقدار دوز در این محصولات 6% پیشنهاد می شود.

کاربرد ستیل الکل در محصولات آرایشی

در این محصولات خاصیت مات کنندگی و نرم کنندگی و پایدار کنندگی دارد. این ماده برای نرم کنندگی پوست،ایجاد تعادل و پایداری در رطوبت پوست بدون ایجاد لایه چربی بر روی پوست، نگهدارنده محصولات آرایشی بر روی پوست و جلوگیری از ریزش محصولات آرایش موثر است. حداکثر مقدار دوز ستیل الکل 0.5 تا 10 درصد پیشنهاد می شود.

کاربرد ستیل الکل در مرطوب کننده ها، شوینده صورت، ماسک صورت،شوینده بدن

در این محصولات کاربرد مات کنندگی، غلیظ کننده، امیلسیون کننده، نرم کننده، رطوبت رسانی دارد. استیل الکل در این محصولات به به افزایش غلظت فرمولاسیون، بهبود ظرفیت کف کنندگی در محصولاتی مانند لوسیون ها، افزایش چسبندگی، آرامش دهنده پوست، رطوبت رسان و نرم کننده پوست که در کاهش خارش و پوسته شدن و ترک خوردگی پوست مفید و موثر است. حداکثر مقدار دوز پیشنهادی این ماده برای لوسیون بدن 3 درصد، برای کرم صورت 6 درصد،برای شوینده صورت 6 درصد،برای ماسک صورت 6 درصد وبرای شوینده بدن 6 درصد توصیه می شود.

زیباییت را حفظ کن

KEEP YOUR BEAUTY