پروپیلن گلیکول در کرم

پروپیلن گلیکول در کرم


پروپیلن گلیکول در کرم ها از جمله کرم های مرطوب کننده کاربرد دارد. در کنار سایر گلیکول ها و گلیسرول، پروپیلن گلیکول یک ماده مرطوب کننده (آبرسان) و تحویل دهنده است که در مواد آرایشی مورد استفاده قرار می گیرد. پروپیلن گلیکول (1 ، 2-پروپاندیول) یک الکل دیول مصنوعی است و تقریباً یک ترکیب بی مزه و بدون بو است که از فرآورده های نفتی حاصل می شود. در آماده سازی های دارویی از آن به عنوان حلال استفاده می شود. برای محصولات آرایشی، محصولات را تثبیت می کند تا آنها را از ذوب شدن در گرمای زیاد یا یخ زدگی در دمای پایین حفظ کند. در کاربردهای غذایی، رطوبت محصولات را حفظ می کند و به حل شدن رنگ ها و طعم ها کمک می کند. پروپیلن گلیکول در بسیاری از محصولات غذایی مختلف یافت می شود.

پروپیلن گلیکول در کرم های مراقبت از پوست
ماده ای است که در بسیاری از محصولات مراقبت شخصی مانند شامپو، کرم های نرم کننده و حالت دهنده های مو وجود دارد. به دلیل هزینه نسبتاً کم و ماهیت همه کاره، بسیار مورد استفاده قرار می گیرد. گنجاندن آن در یک فرمول می تواند اهداف مختلفی را برآورده کند که آن را به انتخاب محبوب شیمی دان های لوازم آرایشی تبدیل می کند. پروپیلن گلیکول یک ماده مرطوب کننده است، به این معنی که ماده ای است که برای افزایش احتباس رطوبت در پوست و مو به مواد آرایشی اضافه می شود. ماده افزودنی رایج در کرم ها و ژل های اصلاح است. پروپیلن گلیکول به بهبود عملکرد ترمیم پوست در کرم ها کمک می کند. به کرم ها و لوسیون ها کمک می کند تا به پوست نفوذ کرده و پپتیدهای مس را به پیاز مو منتقل کنند، جایی که روند بازسازی آن آغاز می شود.درمان آکنه یکی از مهمترین گزینه های پوستی است. پروپیلن گلیکول در کرم های درمان آکنه، به روغن کمک می کند تا هیدراته شود و کمک می کند تا بنزوئیل پروکساید به صورت عمیق و موثر در منافذ نفوذ کند. یکی دیگر از موارد مورد علاقه استفاده از پروپیلن گلیکول برای متخصصان پوست و ویرایشگران زیبایی، این مرطوب کننده با استفاده از ترکیبی از سرامیدها، سدیم هیالورونات و پروپیلن گلیکول برای جبران مجدد سطح رطوبت پوست و مهر و موم شدن آبرسانی به پوست سالم و لطیف است که این از کاربردهای مونو پروپیلن گلایکل است.
فواید پروپیلن گلیکول برای پوست
پروپیلن گلیکول در کرم های مراقبت از پوست و انبوهی از محصولات مراقبت از پوست به دلیل کاربردهای متنوع مورد استفاده قرار می گیرد. توابع اصلی آن عبارتند از:
آب را جذب می کند: در غلظت های کم، پروپیلن گلیکول مانند یک ماده مرطوب کننده عمل می کند، به این معنی که آب را متصل می کند و باعث آبرسانی به لایه خارجی پوست می شود. هنگامی که در کرم ها استفاده می شود، به پوست ظاهری مرطوب و شبنمی می بخشد.
کمی مرطوب می کند : به عنوان یک مرطوب کننده، فواید مرطوب کنندگی نیز دارد و پوست را با حسی سبک و غیر چسبناک صاف می کند.
علائم قابل مشاهده پیری را برطرف می کند : خاصیت مرطوب کننده، آن را به ماده ای مفید برای پوست های خشک یا پیر تبدیل می کند. با افزایش سن، پوست بخشی از رطوبت طبیعی خود را از دست می دهد و متعاقباً خشک می شود که باعث چین و چروک پوست می شود و به پوسته پوسته شدن و زبری کمک می کند. پروپیلن گلیکول به اتصال آب از محیط کمک می کند و به مقابله با از دست دادن آب می پردازد.
نفوذ را افزایش می دهد: به نفوذ مواد فعال کرم ها از طریق پوست کمک می کند، که به نوبه خود باعث تأثیرگذاری بیشتر آنها می شود.
از اتلاف آب جلوگیری می کند: پروپیلن گلیکول به عنوان نرم کننده، یک لایه محافظ روی پوست ایجاد می کند که از اتلاف آب جلوگیری می کند و به صاف و لطیف شدن پوست کمک می کند.
برای پوست های مستعد آکنه بی خطر است: چون چرب نیست، برای کسانی که آکنه دارند نیز ایده آل است.

زیباییت را حفظ کن

KEEP YOUR BEAUTY